Oracle Yazılım Lisanslama ve Satış Danışmanlığı

Ürünler

Gereksinim

Günümüzde yazılım satın almak, pek ¬çok bileşeni bünyesinde barındıran önemli ve aynı zamanda da pahalı bir yatırımdır. Böyle bir yatırıma karar verebilmek için; yazılımın modüllerinin seçilmesi, lisanslama modelleri ve koşullarının belirlenmesi, yazılımın üzerinde çalışacağı donanım mimarisinin seçilmesi gibi pek çok kompleks karara ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Ayrıca seçeceğiniz yazılımın gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan ve hedeflerinizi destekleyen bir çözüm olması da çok önemlidir. Aksi bir durumda; sahip olduğunuz yazılım teknolojik olarak ne kadar mükemmel olursa olsun, sizin için beklenen faydayı sağlayamadığından yanlış bir yatırım olarak kalacaktır.

 

Yeni yazılım satın almasanız dahi, halihazırda sahip olduğunuz ürünlerin lisanslarının idaresi de zor olduğu kadar zaman alıcı bir süreçtir. Bu kapsamda; lisans adetlerinin yeterliliği, sürüm yükseltme opsiyonlarınızın olup olmadığı, her yıl düzenli olarak ödediğiniz veya farkında olmadan ödemediğiniz bakım faturalarınızın konsolidasyonu, lisans indirimi olanakları gibi bakım masraflarınız üzerinde doğrudan etkisi olan birçok alt başlık bulunmaktadır.

 

Uluslararası alanda yazılım ve lisanslama konularında 20 yıla yakın uzmanlığı ile ORATURK, müşterileri ile birlikte çalışıp, lisans yönetimi konularında sayısız alternatifler sunarak, lisanslarını doğru şekilde oluşturmalarına ve değişen şartlar ile fonksiyonel tutmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Çözüm

ORATURK, yazılım ürünlerinin satışı konusunda itibarlı, tecrübeli ve güvenilir bir “Yetkili İş Ortağı” dır. Yazılım teknolojileri alanındaki derin birikimleri sayesinde, işiniz ve gereksinimleriniz için en doğru çözüme en verimli şekilde sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Danışmanlıktan rekabetçi fiyatlamaya, kurulum projelerinden ürün bakım/desteğine kadar bir çok konuda çözüm üreten ORATURK, yazılım ürünlerinizin lisans yaşam döngüsü içerisinde de sizlere uzmanlığı ile destek olmaktadır.

“License Review” hizmetimiz ile, sahip olduğunuz yazılımlarınız için lisanslama, teknik destek ve fiyatlama konularında detaylı analizler sunmaktayız. Buna ilaveten mevcut lisanslarınızı ve kullanım şeklini tarafsız bir göz ile analiz ederek, hem lisans kurallarına uyumluluğunuzu değerlendiriyor hem de maliyetinizi düşürerek yazılım yatırımınızı optimize etmenizi sağlıyoruz.

 

Avantajlar

Yazılım ve lisans satın alma ve/veya yenileme sürecinize ORATURK’ü dahil ederek;