ORACLE İş Uygulamaları Uyarlama Projeleri

 

İş Gereksinimi

Kendi işinizin uzmanı sizlersiniz. Süreçlerinizi ve onların nasıl işlediğini bilenler de doğal olarak sizlersiniz. Ayrıca şirketinizin hedeflerini ve ulaşılmak istenilen noktaları da en iyi sizler değerlendirebilirsiniz.

Ancak bu hedeflerinize ulaşmanızı destekleyecek doğru bir teknoloji altyapısı ve iş ortağı bulmak ne yazık ki günümüzde o kadar da kolay olmayabiliyor. İşinizde üretkenliği ve verimliliği arttırmak için hangi teknolojiyi en iyi nasıl kullanabileceğinizi görebilmeniz de her zaman mümkün olmayabilir.

Oracle EBS iş uygulamaları (Oracle eBusiness Suite), iş performansını geliştirmeye yönelik entegre ve global bir ürünler bütünüdür. İster Oracle EBS uygulamaları ile yeni tanışmış olun, isterseniz de güncellemek istediğiniz eski bir Oracle ürününe sahip olun, Oracle EBS uygulamalarının yeni versiyonlarının sahip olduğu fonksiyonellik ve destek servisi, işinizde ulaşmak istediğiniz amaçlara kolaylıkla erişmenize yardımcı olabilir.

Ancak yeni bir platformu sisteminize uyarlamanın da bazı zorlukları olabilir. Uygulamanın işlevlerinden daha çok faydalanabilmek için iş süreçlerinin yeniden tasarlanması ve bu konuda yeni ve kalıcı bir kadro oluşturulması gerekebilir. Mevcut çalışanlarınızı eğitmek bir çözüm olarak görünse de, var olan sorumlulukları nedeniyle yeni uygulamada görevlerini yerine getiremeyebilirler.

Oracle EBS uygulamaları üzerinde on yılı aşkın tecrübesi ve kapsamlı uzmanlığıyla ORATURK, bu konuda sizlere yardım etmek için ideal özelliklere sahip bir iş ortağıdır.

Çözüm

ORATURK, İş Uygulamaları (ERP) modülleri için, kullandığınız süre boyunca uygulama ve destek servisleri sunmaktadır.

Uzmanlarımız, şu anki ve ilerideki süreçlerinizi hayata geçirmek, geliştirmek ve destekleme için fonksiyonel ERP implementasyonu yapmaktadırlar.

Avantajlar

ORATURK’ün Oracle EBS uyarlama ve destek servislerinin faydalarından bir kaçı şu şekilde sıralanabilir:

• Gelişmiş iş süreçleri - Oracle-ORATURK ortak çözümü, işle ilgili süreçlerinizi yeniden düzenliyerek en uygun konuma getirmenize yardımcı olacaktır. Bu konulardaki kanıtlanmış tecrübelerimize dayanarak, “iş süreçlerindeki değişim ve uyarlamalar” hakkında alacağınız kritik kararlarınızda size yardımcı olacak ve işiniz için en iyi sonuçları almanızı sağlayabiliriz.

• Verimli ve etkili uyarlamalar - ORATURK, satın aldığınız ürünlerin uyarlanması esnasında mevcut ekibinizden en yüksek verimi almanızı sağlayarak zamanınızı ve paranızı korumanıza yardımcı olacaktır. Etkisi kanıtlanmış proje yönetim metodolojimiz sayesinde projeleriniz, teslim süresini ve bütçesini aşmadan sonuçlandırılacaktır.

• Genişlemeye açık platform - Hem teknik açıdan, hem de fonksiyonel açıdan, işinizin zamanla büyüyecektir. ORATURK, sizinle birlikte büyüyecek bir Oracle platformu kurmanıza yardımcı olacak, bu konuda her türlü destek servisi verebilecek, ayrıca eğitimden sistem yönetimine kadar her türlü uygulama sonrası ihtiyacınızı da karşılayabilecektir.

 

ORACLE Teknoloji Danışmanlığı

 

Kurulum, Güncelleme, Performans İyileştirme Hizmetleri

ORATURK, teknolojik ürünlerin şirketler genelinde başarılı bir şekilde uyarlaması için kurulum hizmetleri sağlamakta, ayrıca kurulum sonrası ürünün uygulamaya sokulması için de her zaman en etkili yöntemlere başvurmaktadır.

Bunu yaparken, kurulumun her adımından teslimata kadar geçen uyarlama sürecinin mevcut karmaşık yapısına da bir bir disiplin getirmektedir. Geçerliliği kanıtlanmış yöntemlerin kılavuzluğunda mühendislerimiz, en verimli ve etkili prosedürleri takip ederek, kritik sistemleri gereksiz gecikmelere sebep olmadan çalışır hâle getirlmesini sağlamaktadır.

Güvenlik Kontrolleri ve sistemlere uyarlanması

ORATURK’ün Güvenlik Kontrolleri, sadece Oracle Veritabanı ve Oracle eBusiness paketinin güvenliğine odaklanmaktadır. ORATURK uzmanları şirketinizin güvenlik yöneticisi, veritabanı ve sistem uzmanlari ile kapsamlı bir görüşme yaparak, zayıf noktalarınızın ayrıntılı bir analizini yapmaktadır. Buna ek olarak, Güvenlik Kontrolleri sırasında, güvenlik risklerinizi azaltmak için de detaylı bir kılavuz da sunulmaktadır.

Denetimiz kapsamında aşağıdaki konular gözden geçirilmektedir:

• Mevcut şirket güvenlik politikaları ve süreçleri,

• Mevcut Oracle Veritabanı ve Oracle eBusiness paketi güvenlik süreçleri (mevzuat ile ilgili denetlemeler hariç tutulmaktadır),

• Yedekleme yöntemleri,

• Depolama yöntemleri,

• Çevresel dosya konumları.

Bu değerlendirmede ayrıca, sistem ve obje yetkileri, Oracle kullanıcı hesapları ve genel oturum açma gibi diğer güvenlik konuları da değerlendirilmektedir. Mevcut denetleme süreçleri ve bunların verimliliği konuları ile birlikte; hassas veritabanı bilgilerinin idaresi, ayrıntılı denetimi (FGA) ile ayrıntılı erişim kontrolü (FGAC) uyarlamalarıyla ilgili öneriler de bu kapsamda değrlendirilmektedir.

Denetimin bir parçası olarak ORATURK; dış dinleyiciler, veri erişimi ve şifre çözümü gibi potansiyel ağ güvenlik açıklarını da gözden geçirmektedir. Ayrıca, veritabanı içindeki Oracle ile ilgili güvenlik yamalarının güncel olup olmadıkları da kontrol edilmektedir.

Verilerinizin sağlamlığı ve gizliliği, Oracle tarafından sağlanan ileri seviye güvenlik seçeneklerini kullanabilmenize bağlıdır. ORATURK Güvenlik Değerlendirmesi size verilerinizi korumak için belirli bir hareket planı da verecektir.

 

Oracle Database Appliance (ODA)

 

Oracle’ın son geliştirdiği teknolojilerden biri olan ODA, yüksek erişilebilirliğe sahip veritabanı ihtiyaçlarında kurulum, bakım ve destek işlerini sadeleştirerek zamandan ve paradan tasarruf sağlayan yeni bir bütünleşik donanım ve yazılım sistemidir. ODA, müşterilere tamamen entegre edilmiş bir yazılım, sunucu, depolama ve ağ bağlantı sistemini tek bir pakette sunarak çok çeşitli kurum içi ve paket OLTP ile Veri Ambarı uygulamaları için yüksek erişilebilirliğe sahip veritabanı hizmetleri sunmaktadır.

Oracle Database Appliance:

• Uygulanması, bakımı ve desteği kolay bir sistemdir,

• Eksiksiz tasarlanmış yüksek erişilebilirliğe sahip bir veritabanı çözümüdür,

• Uygun fiyatlıdır.

ORATURK, sadeliğe değer veren ve yüksek erişilebilirliğe sahip bir veritabanı çözümünü için gereken becerileri, karmaşıklığı, maliyetleri ve riskleri azaltmayı amaçlayan müşteriler için ODA servis paketini hazırladı. Bu servislere Planlama ve Yapılandırma, Üretim Dağıtımı, Migrasyon ve Yönetim/Uzaktan Yönetim Servisleri de dahildir.